Czym się kierować wybierając baterię do łazienki?

Kategoria: Artykuły Dodano: Komentarze: 0 Kliknięcia: 120

Łazienka to bezapelacyjnie szczególne miejsce w każdym domu. Ciekawostką jest fakt, że łazienki upowszechniły się dopiero u schyłku XVIII wieku, po renesansowej “niechęci” do wody. Wielkim miłośnikiem czystości był Charles Dickens, który postanowił jedno pomieszczenie w swoim domu przeznaczyć właśnie na łazienkę. 

Dziś, jak wspomnieliśmy, chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez łazienki i jej funkcjonalności. Chcemy, żeby była piękna i praktyczna, ale także zawsze czysta i higieniczna. Nie ma się więc co dziwić, że dużo czasu poświęcamy na wybór armatury łazienkowej. Szczególnie na wybranie odpowiednich baterii łazienkowych. Czym zatem kierować się wybierając baterię do łazienki?

Przede wszystkim praktyczność

Wybór, jaki oferują producenci baterii łazienkowych jest przeogromny. Bez względu na to czy bateria ma być do wanny, prysznica czy umywalki, ważne, aby była przede wszystkim praktyczna. Dlatego najistotniejsze jest pytanie czego tak naprawdę szukamy. Każdy z nas jest bowiem inny i na inne rzeczy zwraca uwagę. Dlatego zanim wybierzemy konstrukcję baterii, zastanówmy się, kiedy i w jakim celu z niej korzystamy. Czy ma być ona przeznaczona do umywalki w łazience dla gości, gdzie będzie służyła przede wszystkim do mycia rąk? A może wybieramy baterię do łazienki, w której szykujemy wszystkie elementy do generalnego sprzątania naszego domu? Jeszcze inna sytuacja będzie wtedy, gdy chcemy wybrać armaturę do łazienki, która ma być naszym “domowym spa”. To wszystko ma bardzo duży wpływ na wybór zarówno konstrukcji, jak i wyglądu baterii. Od tego bowiem w znacznym stopniu zależy to czy będzie ona praktyczna, czy też będziemy żałować swojego wyboru.

Wygląd i estetyka

Skoro zahaczyliśmy już o temat wyglądu, to trzeba przyznać, że on także ma niemały wpływ na to, jaką baterię wybierzemy. Wybór tutaj jest również bardzo szeroki, ponieważ możemy sięgnąć po klasyczną stylistykę, styl barokowy, styl retro albo nowoczesność. Do tego, chociaż najczęściej wybierane są baterie chromowane, czyli w kolorze srebrnym, to gama kolorów baterii także jest spora. Ważne jednak, aby wybierając baterię stosować się do kilku zasad. Pamiętajmy, że najlepiej wygląda armatura, która jest spójna. Zatem jeśli w łazience mamy umywalkę i wannę, to najlepiej wybrać jeden rodzaj baterii do tych dwóch elementów. W ogóle, warto dobrać całą armaturę łazienkową pod styl, na jaki zdecydowaliśmy się urządzić całość pomieszczenia. Będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej niż połączenie barokowego stylu z bardzo nowoczesnymi bateriami.  Oczywiście, są to tylko sugestie, bo przecież każdy z nas w swojej własnej łazience może zrobić co tylko zechce.

Postaw na jakość

Jeszcze jednym ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając baterie łazienkową jest jakość wykonania. Oczywiście, każdy zawsze chciałby zapłacić jak najmniej, ale czasem warto trochę dołożyć, aby przez dłuższy czas cieszyć się tym, co się kupiło. Dlatego zanim górę wezmą emocję i kupimy coś oczami - bo ładnie wygląda, jest tanie i będzie pasowało do naszej łazienki - zastanówmy się czy przypadkiem świetna cena nie wynika z niskiej jakości wykonania. Często takie baterie są atrakcyjne wizualnie, a potem okazuje się, że po roku czy dwóch nadają się już tylko do wyrzucenia. Warto zatem przed zakupem doradzić się specjalistów od armatury łazienkowej i zapytać czy jakość baterii, która nam się spodobała jest na odpowiednim poziomie, czy może lepiej zdecydować się na coś innego.

Komentarze

Skomentuj