Dlaczego warto wybrać do WC deskę wolnoopadającą?

Kategoria: Artykuły Dodano: Komentarze: 0 Kliknięcia: 130

Urządzając łazienkę dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiednich elementów do jej wnętrza. Kabina prysznicowa, wanna, a do tego umywalka i odpowiednie baterie – wszystko to jest bardzo istotne. Podobnie jest z miską toaletową, którą często dobieramy pod styl całej łazienki. 

Czasem jednak w tym wszystkim zapominamy, jak istotny jest także wybór odpowiedniej deski toaletowej, a wybór mamy olbrzymi. Dziś postaramy się podpowiedzieć, dlaczego warto wybrać do WC deskę wolnoopadającą.

Deska sedesowa – dlaczego jest ważna?

Może wydawać się to trochę dziwne, ale deska sedesowa ma większe znaczenie niż sama miska. W końcu to ona odpowiada w dużej mierze za komfort korzystania z toalety, a do tego to właśnie ona, a nie sama miska, pierwsza rzuca się w oczy po wejściu do łazienki. Najważniejszą sprawą przy wybieraniu deski jest dobranie jej kształtem i rozmiarem do miski. Przy zakupie nowych akcesoriów przeważnie kupujemy już skompletowany zestaw tego typu, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie deska jest bardziej narażona na uszkodzenia niż sama miska. Odpowiednie jej dobranie zagwarantuje nam komfort, ale i ładnie skomponuje się z całym stylem łazienki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze deski?

Jak już wspomnieliśmy, wybór desek do WC jest naprawdę olbrzymi. Kształt i wielkość to tylko jedne z różnic jakie występują. Dobrać możemy kolor, a nawet styl samej deski. Występują one w standardzie, ale także w wersji slim, czyli bardzo cienkiej. Do tego istotny jest sam materiał, z jakiego deska jest wykonana. Tańsze deski są bardziej podatne na porysowanie, odbarwienie, ale i pęknięcie. Wynika to z faktu, że do ich produkcji zastosowano miękki plastik. Lepsze deski wykonane są z twardego plastiku, który jest dużo odporniejszy na zarysowania czy uszkodzenia. Występują też deski z duroplastu, które w ogóle są solidniejsze i bardziej stabilne, a wyglądem przypominają ceramikę połączoną z metalem. Duża odporność mechaniczna i termiczna tego materiału sprawia, że deskę taką ciężko uszkodzić, a ona sama zachowuje swoją nienaganną estetykę przez wiele lat. Warto zaznaczyć także, że deski są teraz pokrywane powłoką antybakteryjną, która niszczy zarazki, dzięki czemu pozwala zachować nie tylko higienę toalety, ale daje również duży komfort czystości osobie korzystającej z łazienki.

Deska opadająca - dlaczego warto?

Dlaczego jednak warto zainteresować się deskami wolnoopadającymi? Przede wszystkim wynika to z dużo większego komfortu użytkowania w porównaniu do tradycyjnych desek. Deski takie posiadają specjalną konstrukcję zawiasów, które wyhamowują ruch pod ciężarem własnym deski. Dlaczego to takie praktyczne? Po pierwsze, wielką zaletą deski wolnoopadającej jest brak hałasu przy wypuszczeniu pokrywy z rąk. Oczywiście nikt raczej specjalnie nie trzaska deską, ale trzeba przyznać, że często po prostu nie myślimy o tym kończąc korzystanie z toalety i zwyczajnie puszczamy deskę, która z hukiem opada na miskę. W wypadku deski wolnoopadającej właśnie taka sytuacja rozwiązuje się właściwie sama. Po drugie, dzięki temu systemowi wolnego opadania, deska nie uszkodzi się na wskutek wielokrotnego uderzania o miskę. Po trzecie, takie rozwiązanie jest bezpieczne, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci. Działanie deski wolnoopadającej powoduje, że dziecko nie przytrzaśnie sobie nią palców. Minusów takich desek próżno szukać. Jedynie cena takiej deski jest wyższa niż tej tradycyjnej, ale trzeba pamiętać, że deski wolnoopadające są wykonywane z lepszych materiałów niż ich najtańsze, standardowe odpowiedniki. No i jeszcze jedna sprawa. Deski takiej nie powinno się zamykać na siłę, czyli “pomagać” desce szybciej opaść. Taka pomoc skutkuje jedynie szybszym uszkodzeniem deski, dlatego trzeba uczulić domowników i gości, aby tego nie robili.

Komentarze

Skomentuj