Gdzie sprawdzają się bidety?

Kategoria: Artykuły Dodano: Komentarze: 0 Kliknięcia: 606

Obecnie wybór wyposażenia do łazienki jest naprawdę ogromny. Sama armatura łazienkowa to dziesiątki, jeśli nie setki propozycji do wyboru, a przy tym każda rzecz może oferować coś ciekawego i wyjątkowego. Oczywiście, są elementy, które jakby automatycznie musimy mieć w swojej łazience oraz takie, do których czasem podchodzimy trochę jak do rzeczy ciekawych i wygodnych, ale nie od razu bierzemy pod uwagę potrzebę ich posiadania. Jest jeszcze trzeci rodzaj sanitariatów, czyli takie, które wydają nam się zbędne, dopóki nie zaczniemy z nich korzystać. Właśnie takim urządzeniem jest bez wątpienia bidet. Do czego on służy i gdzie bidety sprawdzają się najlepiej? Właśnie tym tematem postanowiliśmy się dzisiaj zająć.

Czym w ogóle jest bidet?

Chyba dla każdego oczywiste jest, że higiena osobista to bardzo ważny aspekt związany z czystością. Jednak w naszej kulturze przez długi czas zakładało się, że twarz i dłonie można umyć w umywalce łazienkowej, ale resztę ciała myło się w wannie albo pod prysznicem. W krajach arabskich albo w części krajów azjatyckich jest jednak zupełnie inaczej. Kwestie mycia sfer intymnych traktuje się bardzo poważnie, i to nie tylko ze względu na wysokie temperatury panujące w tamtych regionach. Na szczęście i u nas coraz bardziej popularne staje się urządzenie sanitarne zwane bidetem. Z wyglądu przypomina on muszlę toaletową, ale z podłączoną baterią, czyli jest również czymś na wzór nisko zawieszonej umywalki. Jaka jest rola bidetu? Przede wszystkim służy on do dbania o higienę właśnie stref intymnych, czyli do podmywania się, ale bez konieczności całkowitego zdejmowania ubrania. Bidet jest tak skonstruowany, że można z niego korzystać zarówno przodem jak i tyłem, zatem gwarantuje on pełną możliwość podmycia się. Oczywiście to nie jedyna rola bidetu. Prawdę mówiąc, może on służyć również jako umywalka dla dzieci, a osoby dorosłe równie dobrze mogą umyć w nim stopy. Zatem bidet jest bardzo ciekawym i bez wątpienia praktycznym urządzeniem sanitarnym, które chociaż obecnie nie jest bardzo popularne, to jednak zaczyna pojawiać się w coraz większej ilości łazienek.

Gdzie bidety najlepiej się sprawdzają?

Aby odpowiedzieć trafnie na pytanie dotyczące tego, gdzie sprawdzają się bidety, warto podzielić je na dwie części, czyli w jakiej łazience warto je zamontować i kto powinien w szczególności to zrobić. Jeśli chodzi o pierwszą sprawę, to mówi się, że bidet najczęściej pojawia się w łazienkach większych metrażowo. Coś w tym jest i być może właśnie dlatego tak mało było do tej pory bidetów w naszym kraju. W Polsce przez długi okres łazienki były budowane jako małe pomieszczenia i dodatkowe urządzenie gabarytowo przypominające miskę toaletową faktycznie mogło co niektórym wydawać się niemożliwe do realizacji. Niemniej warto zaznaczyć, że obecnie i bidet można dopasować gabarytowo do wielkości pomieszczenia. Oczywiście mówimy tutaj przede wszystkim o domowym zastosowaniu bidetu. W łazienkach hotelowych, szczególnie tych o wyższym standardzie, bidet jest często elementem obowiązkowym. Coraz częściej te urządzenia sanitarne pojawiają się także w łazienkach firmowych, szczególnie w różnego rodzaju biurowcach.

Druga sprawa, do której chcemy się odnieść, to to, kto powinien na bidet się zdecydować. Wiadomo, że urządzenie takie jest wygodne i komfortowe dla każdego. Tutaj chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Wspomnieliśmy także, że bidety to ten rodzaj urządzeń, który dla osób z niego nigdy nie korzystających wydaje się być zbędną fanaberią, ale jeśli już ktoś raz zamontował bidet w swojej łazience, to nigdy z niego nie zrezygnuje. Zatem wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, jednak bez dwóch zdań, bidet jest sanitariatem bardzo praktycznym i wygodnym w użyciu dla każdego. Szczególnie przydatny może być dla osób starszych lub mniej sprawnych ruchowo. Dlaczego? Jak zaznaczyliśmy, bidet został stworzony jako alternatywa dla wanny wolnostojącej czy brodzika prysznicowego – dzięki niemu można szybko i komfortowo zadbać o higienę intymną, a to szczególnie ważne dla osób, które być może same nie mogą wejść do wanny albo zabiera im to bardzo dużo czasu.

Jak by nie było, każdy z nas powinien rozważyć opcję wyposażenia swoje łazienki w bidet, tym bardziej, że urządzenie to w swoich podstawowych wersjach nie jest drogie i można je dopasować pod wieloma względami do właściwie każdej łazienki.

Komentarze

Skomentuj