Toaletowy duet – miska WC i umywalka

Kategoria: Artykuły Dodano: Komentarze: 0 Kliknięcia: 316

Toaleta może i nie jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w mieszkaniu, jednak bez niej trudno byłoby sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Czasy wychodków mamy już dawno za sobą i teraz elegancko załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne w mniej lub bardziej gustownych toaletach. A niezależnie od tego, jak często z nich korzystamy, pewne jest jedno – musi się w nich znaleźć odpowiednie wyposażenie.

Jakie elementy są najbardziej niezbędne w toalecie? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Chodzi naturalnie o miskę klozetową oraz umywalkę. Bez tych części nie obędzie się żadne WC. Mało tego, stanowią one nierozłączną parę. Pierwsze nie może funkcjonować bez drugiego, a drugie bez pierwszego. W związku z tym dobrze jest pomyśleć o tym, aby pod względem stylistyki oba te elementy były do siebie odpowiednio dopasowane.

Cechy najlepszej miski i umywalki

Jaka powinna być miska klozetowa do WC? Z pewnością musi ona odpowiadać potrzebom użytkowników. To właśnie pod tym kątem trzeba dobierać wielkość jej obwodu i otworu. Warto pamiętać również o sposobie spłukiwania. Obecne najnowsze rozwiązania to miski bezkołnierzowe rimless, które pozwalają na zwiększenie higieny i ułatwienie czyszczenia. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na rozmiar wybranego rozwiązania, jest zaś typ wnętrza. Jeżeli jest ono małe, to naturalnie miska WC nie może być za duża, bo przytłoczy pomieszczenie. Świetnie sprawdzają się wówczas kompaktowe miski WC o długości np. 45cm

Podobnie sprawa wygląda z umywalką. Często nie ma takiej potrzeby, aby do toalety wstawiać umywalkę, która jest spora. Do czynności wykonywanych w tym pomieszczeniu w zupełności wystarczy niewielka umywalka. Zajmuje ona mało miejsca i prezentuje się elegancko. Nie może jednak być na tyle mała, by niewygodnie się z niej korzystało. Kompaktowość nie może zastąpić bezproblemowego mycia rąk.

Oczywiście są jeszcze inne obiekty, które powinny się znaleźć w toalecie oprócz miski klozetowej czy umywalki. Należą do nich bateria umywalkowa, zestaw podtynkowy WC jeśli miska jest wisząca, lustro czy chociażby grzejnik. Miska i umywalka stanowią jednak absolutną podstawę, bez której nie można w ogóle mówić o danym pomieszczeniu jako o toalecie. Warto dobrze dobrać te elementy, aby cieszyć się bezproblemowym załatwianiem potrzeb fizjologicznych.

 

Komentarze

Skomentuj